Hrebienok – na výlet aj lanovkou

Hrebienok (1285m) je jedným z najatraktívnejších miest Vysokých Tatier. Starý Smokovec, v ktorom je situované naše ubytovanie, je odbočkou na Hrebienok – východiskový bod mnohých turistických trás.

Na Hrebienok sa môžete vyviesť aj lanovkou, ktorá je od apartmánu vzdialená 2 minúty pešou chôdzou a zažite pocit, ktorý mala anglická kráľovná Alžbeta pri návšteve Vysokých Tatier.

Cesta na Hrebienok trvá pešou chôdzou cca 60 min a lanovkou za 7 minút. Hrebienok je turistickým strediskom výstupov do Veľkej a Malej Studenej doliny alebo na Slavkovský štít.

Hrebienok Zubačka

Zdroj: vt.sk, slovenskezeleznice.sk

Štrbské pleso

Zdroj: strbskepleso.eu, aices.sk

Štrbské pleso

Štrbské pleso (1346 m) je najznámejšie a najnavštevovanejšie tatranské pleso. Počas celého roka patrí k najvyhľadávanejším lyžiarskym a turistickým centrám vo Vysokých Tatrách. Je známe najmä svojimi možnosťami lyžovania pre všetkých lyžiarov a milovníkov zimných športov.

Okrem lyžiarskych zjazdoviek sú k dispozícii aj upravené bežkárske trate v okolí, v dĺžke niekoľkých kilometrov. Aj v lete priťahuje množstvo turistov, ktorí hľadajú možnosti na turistiku a prechádzky po okolitých tatranských štítoch

Tatranská Lomnica – Tatrabob

Horská dráha svojou konštrukciou umožňuje bezpečné jazdy počas celého roka.

Boby sú uložené na telese dráhy niekoľkonásobným istením.

V dolnej stanici Vás obsluha zapne bezpečnostnými pásmi a automatický systém Vás vyvezie po vlečnej dráhe na vrcholovú stanicu. Tam sa bob odopne z lana a Vy sa veziete až do konečnej stanice.

Zdroj: tatrabob.sk

Belianska jaskyňa

Zdroj: slovago.sk

Belianska jaskyňa

Belianska jaskyňa je jediná sprístupnená jaskyňa vo Vysokých Tatrách. Patrí medzi najviac navštevované sprístupnené jaskyne na Slovensku.

Okrem bizarných skalných tvarov je známa bohatým výskytom kalcitovej sintrovej výplne. Hoci záujem o prírodné pozoruhodnosti jaskyne pretrváva už 125 rokov, zákonitosti jej vytvárania sa doteraz úplne neobjasnili.

Dobšinská ľadová jaskyňa

Dobšinská ľadová jaskyňa patrí medzi najvýznamnejšie ľadové jaskyne na svete.

Od roku 2000 je zaradená do svetového prírodného dedičstva. Leží na území Národnej prírodnej rezervácie Stratená v Národnom parku Slovenský raj.

Dobšinská ľadová jaskyňa

Zdroj: ssj.sk, planetslovakia.sk

Spišský hrad

Zdroj: sk.wikipedia.org

Spišský hrad

Spišský hrad je zrúcanina hradu, ktorá zaberá vrchol travertínovej kopy Spišský hradný vrch.

Tvorí dominantu širokého okolia na hlavnom cestnom ťahu spájajúcom východoslovenské regióny Spiš a Šariš.

Je nielen dôkaz vývoja architektúry od 12. do 18. storočia u nás, ale svojou rozlohou, ktorá prevyšuje 4 hektáre (presne 41 426 m²) je jeden z najväčších hradných komplexov na Slovensku.

Zámok Betliar

Kaštieľ v Betliari je jediným kaštieľom na Slovensku, ktorý sa po roku 1945 zachoval so svojim pôvodným zariadením a zbierkami.

Betliar bol skutočne luxusným sídlom, ktoré bolo postavené pre účely reprezentácie svojich majiteľov.

Zámok Betliar

Zdroj: snm.sk, slovenskycestovatel.sk